Na czym polega współpraca z AEGEE?

Na czym polega współpraca z AEGEE?

Wiele osób w trakcie studiów podejmuje dodatkowe zajęcia, które mają na celu poszerzyć ich kompetencje ale także pomóc innym. Stąd tak spore zaangażowanie w różnego rodzaju wolontariaty, staże czy akcje charytatywne typu Szlachetna Paczka. Sporo z tych aktywności pokierowane jest chęcią pomocy drugiej osobie w jej trudnej sytuacji życiowej, materialnej czy zdrowotnej, niemniej stanowi to też świetną okazję do nabrania doświadczenia, tak istotnego później dla pracodawcy, który będzie nas w przyszłości zatrudniał. Idąc na wybrany wolontariat czy staż kierujemy się także najczęściej własnymi zainteresowaniami, które sprawiają, że pełnione obowiązki są dla nas nie tylko tym co musimy, ale także tym co chcemy robić z przyjemnością. Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie dostać się akurat w takie miejsce, które nas interesuje. Rozwiązaniem na taką okoliczność jest właśnie AEGEE.

AEGEE to rozwiązanie, które integruje wszystko:

AEGEE daje wiedzę

Czynna współpraca w interdyscyplinarnej organizacji studenckiej jaką jest właśnie AEGEE daje możliwość rozwijania swoich własnych potencjałów i zdobywania nowych kompetencji. Jesteś dobrym matematykiem? Wobec tego na pewno spiszesz się w projekcie rozbudzającym zainteresowanie naukami ścisłymi w szkołach średnich ! Posiadasz zdolność świetnego integrowania ludzi ze sobą? Wobec tego Twój potencjał z pewnością zainspiruje uczestników warsztatów rozwijania współpracy i kompetencji międzykulturowych! Chciałbyś rozwinąć się pod kątem wiedzy ogólnej? W takim razie projekt poszerzający samoświadomość jako Europejczyka będzie tym, który da wiele nie tylko jego uczestnikom ale i Tobie. AEGEE umożliwia poszerzanie kompetencji, zdobywanie nowych, a to wszystko w przyjaznej grupie Twoich rówieśników, z którymi możesz się dzielić nie tylko wiedzą, ale też zainteresowaniami i Twoimi własnymi „konikami”, które do tej pory realizowałeś w pojedynkę. Dzięki AEGEE rozwiniesz skrzydła i dowiesz się rzeczy, których nie nauczono Cię w szkole ani na studiach ! Dzięki programowi będziesz miał wgląd nie tylko w to, jak na daną kwestię patrzy się z perspektywy różnych stron, ale też kultur czy obyczajów.

AEGEE daje pasję

Dzięki udziałowi w projektach AEGEE możesz odkryć w sobie nowe pasje i zainteresowania, które zapewnią Ci samorozwój i poznanie ludzi o podobnych zajawkach do Twoich. Uczestnicząc w organizowaniu i przeprowadzaniu projektów odkrywasz w sobie nowe „koniki”, które potem możesz przekuć w kompetencje i zdolności przy kolejnych projektach 😉

AEGEE daje możliwości

Dzięki udziałowi w AEGEE możesz podróżować po Europie i realizować projekty w energicznych zespołach stworzonych z młodych, kreatywnych ludzi, którzy tak jak Ty lubią się rozwijać i przy okazji robić coś fajnego dla innych. Ponadto opracowując kolejne projekty jesteś informowany o tym, jak europejskie strategie mają wpływ na Twoje życie i jak możesz je wykorzystać do dalszego samorozwoju.

AEGEE daje niezapomniane wspomnienia

Jak wspomniano wyżej udział w AEGEE to przede wszystkim możliwość przeżycia niezapomnianych doświadczeń, wspomnień i zawarcia nowych, ciekawych znajomości na lata. Współpracując w ramach AEGEE poznajesz ludzi z całego świata, którzy tak jak Ty nie boją się wyzwań i chętnie podzielą się z Tobą swoimi doświadczeniami. Emocje, przeżycia, możliwość rozwijania zainteresowań i wspomnienia połączone ze zdobytą wiedzą i doświadczeniem to coś, czego nie dostaniesz nigdzie indziej…  a przynajmniej nie w tak przyjemnej formie!

AEGEE czeka właśnie na Ciebie !

Jeśli wciąż szukasz dla siebie idealnego rozwiązania, które pozwoli Ci się rozwijać, sprawdź ofertę AEGEE. Jesteśmy pewni, że odnajdziesz się w naszych zespołach i przeżyjesz niesamowite chwile w gronie ludzi z pasją !