Nowe doświadczenia i znajomości, czyli dlaczego warto wstąpić do AEGEE?

Nowe doświadczenia i znajomości, czyli dlaczego warto wstąpić do AEGEE?

AEGEE, czyli Stowarzyszenie Europejskie Forum Studentów, to międzynarodowa organizacja zrzeszająca studentów ze wszystkich zakątków Europy. Jak na dołączeniu do niego mogą skorzystać studenci uczący się w Lublinie?

Stowarzyszenie Europejskie Forum Studentów, czyli AEGEE założone zostało w Paryżu, w roku 1985. Od tamtego czasu minęły ponad trzy dekady, przez które AEGEE zdążyło rozrosnąć się do rozmiaru 13000 członków (byłych oraz obecnych), reprezentujących 161 miast z 40 państw Europy. Sprawdźmy co mogą zyskać lubelscy studenci, którzy zdecydują się wstąpić w szeregi tej poza rządowej i całkowicie apolitycznej organizacji.

Naucz się dialogu

Jedną z głównych idei AEGEE jest promocja idei Europy zjednoczonej pod każdym względem – ekonomicznym, politycznym, a także społecznym. Nie jest to jednak możliwe bez otwartego dialogu prowadzonego z każdym na równi, niezależnie od jego pochodzenia czy statusu społecznego. Dlatego dołączenie do grona AEGEE to znakomita okazja, by szlifować swoją umiejętność dyskusji podczas różnych wydarzeń inicjowanych przez organizację.

Przystąp do działania

Te wydarzenia to znakomita okazja, by zmierzyć się z nowym wyzwaniem i zrobić coś zupełnie nowego, nabywając przy tym umiejętności, które mogą okazać się niezwykle przydatne po zakończeniu studiów i rozpoczęciu kariery zawodowej. Jakiego rodzaju są to wydarzenia? To różnego rodzaju seminaria oraz sympozja, podczas których następuje wymiana ciekawych pomysłów oraz idei, a także warsztaty i szkolenia, pozwalające zdobyć bądź rozwinąć użyteczne zdolności oraz kompetencje.

Poznaj nowych ludzi

Wydarzenia to nie tylko zdobywanie doświadczenia i umiejętności, ale również okazja do nawiązania nowych, ciekawych znajomości. W ramach AEGEE działa aż 13000 członków, zatem większość wydarzeń wiąże się z poznawaniem nowych ludzi, zarówno z kraju, jak i zagranicy. Szczególnie korzystne dla naszego rozwoju są znajomości ze studentami i działaczami spoza naszego kraju – dzięki nim poszerza się nasz światopogląd, co z kolei pozwala nam zrewidować to jak postrzegamy samych siebie.

Zobacz świat

O tego typu znajomości o tyle łatwo, że AEGEE oferuje swoim członkom nie tylko projekty szykowane w skali lokalnej, ale również wymiany studenckie pomiędzy uniwersytetami z różnych krajów. Organizowane są również wydarzenia w rodzaju Summer University, pozwalające na poznanie innych krajów z nowej perspektyw. Skala i liczba wydarzeń zależy rzecz jasna od działalności prowadzonej przez oddział AEGEE w danym rejonie, jednak niezależnie od tego, członkowie AEGEE na pewno nie mogą narzekać na brak atrakcji.

Zrealizuj swoje pomysły

Członkowie AEGEE z najwyższym szacunkiem podchodzą do idei demokratycznego podejmowania decyzji. Oznacza to nie tylko na to, że w AEGEE masz realny wpływ na rozwój lokalnego oddziału organizacji, ale również możesz zgłosić do realizacji własne projekty czy pomysły. AEGEE docenia kreatywność i inicjatywę, dlatego jest to idealne miejsce dla ambitnych i prężnie działających studentów.

AEGEE Lublin działa już od 1993 roku i od tego czasu w jego ramach działały całe rzesze studentów. Jeżeli więc należycie do studenckiego grona, macie otwartą głowę, która na dodatek jest pełna pomysłów, może warto rozważyć dołączenie do tej nowoczesnej, europejskiej organizacji?